This is a great product, shelf stable is a bonus, and the creaminess is really nice in drinks and in baking. The only question I have is that I was buying these for $5 per unit around a year ago and now they鈥檙e $7 each? Seams like another product taking advantage of people expecting to pay more for things.
Other Earth鈥檚 Own products have not seen a similar price increase including Oat products so it shouldn鈥檛 be for a lack of 鈥淥ats鈥.